ULOTKA REKLAMOWA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH 2021/2022


Rozpoczyna się Światowy Tydzień Mózgu!

W tym roku inicjatywa odbywa się od 15 do 20 marca. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Z tej okazji wiele ośrodków naukowych w Polsce organizuje spotkania online z popularyzatorami nauki i naukowcami.

Bardzo fajną propozycję uczestnictwa w wykładach w wersji online przedstawiło Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Filmy edukacyjne związane z naszymi zmysłami i wiele innych można obejrzeć na kanale Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w serwisie YouTube.

Codziennie na Waszych klasowych clasroomach podeślę linki do innych ciekawych wykładów, wydarzeń i artykułów.

Zapraszam, p. Pedagog.

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Szacuje się, że na całym świecie może na nią cierpieć nawet 350 milionów ludzi. To podstępna choroba znacząco obniżająca jakość życia i powodująca cierpienie osoby chorującej. Depresja jest połączeniem objawów, które przeszkadzają w pracy, spaniu, jedzeniu i cieszeniu się niegdyś przyjemnymi czynnościami. Najczęściej osoby chore wycofują się z kontaktów społecznych i międzyludzkich. Pamiętajmy, że do lekarza psychiatry może się zgłosić każdy, bez skierowania, kto podejrzewa u siebie lub u swoich bliskich objawy depresji.

Więcej informacji na Classroom.